MegaStitch.eu

Vyšívanie má povznášajúcu atmosféru. Spája generácie žien v rode. Buduje kultúrne dedičstvo, odovzdáva skúsenosti a medzigeneračnú múdrosť. Každá generácia niečo priloží a práve preto sa stáva nesmrteľným. Dlho Vás udrží v dobrej psychickej a fyzickej kondícii.

Hľadáte relaxačnú činnosť, prospešnú pre zdravie, ale nie až tak fyzicky náročnú?

Vstúpte so mnou do sveta krížikového vyšívania. Som presvedčená, že si ho zamilujete tak ako ja. Prevediem Vás ním krok po kroku. Mojou súčasťou a zároveň vášňou je už od skorého detstva. Spojilo ma s ďalšou láskou na celý život – dizajnérstvom/tvorbou schém pre krížikové vyšívanie, ktorému sa venujem od roku 2020. Neustále sa učím nové veci v kurzoch, aby som spojila tradičné umenie s modernými prvkami.

Aké sú jeho zdravotné benefity?

Rozvíja trpezlivosť, posilňuje mentálne zdravie tréningom mozgu, znižuje mentálny vek, stres a uvoľňuje endorfíny. Držaním ihly sa aktivujú akupunktúrne body na rukách. Pre človeka je prirodzené robiť niečo rukami, preto pri vyšívaní rýchlejšie zrelaxuje. Každý sa môže stať umelcom. Ihla je dokonalý nástroj na tvorenie. Keď sa spojí s unikátnou predlohou, originálne diela sú na svete. Výšivka sa môže stať čímkoľvek. S tým správnym podkladom z nej vyčarujete tie najrozmanitejšie produkty. Záleží len na tom, ako kreatívni ste. 

Vyšívanie sa môže stať jednoduchým. Pokiaľ sú po ruke tí správni pomocníci, ide hneď všetko s ľahkosťou. Dovoliť si pomoc, nie je luxus, ale rozhodnutie. Pre mňa je vyšívanie a  tvorba predlôh, možno trochu tradícia a  možno chuť tráviť čas s tými, ktorých mám rada. Vážim si chvíle s  kruhom na vyšívanie – v našom vzácnom rodinnom a kamarátskom kruhu.


Mária Erbenová

autorka obrázkov vytvorených krížikovým stehom, tvorkyňa vyšívacích predlôh pre krížikovú výšivku značky Mega Stitch. Do príbehu vstupuje v Portugalsku, kde ju spoznáme ako láskavú pani Dolores. Jej ručná práca natoľko očarila Brooklyn, že sa sama podujala naučiť sa túto krásnu techniku vyšívania. Okrem iného vám Mária dokáže vytvoriť prehľadnú a pútavú webovú stránku. 

Predlohy sú vytvárané pod značkou

Predlohy na krížikové vyšívanie pod značkou StitchSpider

StitchSpider

je značka, pod ktorou sú tvorené predlohy na krížikové vyšívanie.
Existuje preň samostatná stránka www.stitchspider.com pre anglicky hovoriace publikum.

Predloha Pokojný prístav
Predloha Pokojný prístav
Nákupný košík